Таленти

ПОБЕДА И СО МЕЧ ПОМАЛКУ ИМА БОД ПОВЕЌЕ!

Екипата на Победа е многу блиску до освојувањето на титулата шампион во фудбалската Младинска супер лига, по одиграното 23. коло. Откако вчера скопски Вардар загуби со 2:1 во Битола од Пелистер, предмалку Победа со 6:0 дома го совлада скопски Работнички, па настана измена на врвот од табелата. Сега Победа е прва со 53 бода, пред Вардар со 52.

Многу важно е дека скопскиот тим има одиграно 22 меча, а прилепскиот 21, па разликата во полза на Победа можно е да се зголеми. Станува збор за 25. коло кога Вардар е слободен, а Победа дома игра со скопски Њу старс. Претходно, во 24. коло се игра дербито во Скопје, Вардар – Победа, а потоа, во последното 26. коло се дуелите Вардар – Ренова и Македонија ЃП – Победа. Шампионот ќе ја претставува Македонија во Лигата на шампионите.

Инаку, на денешниот меч со Работнички, стрелци на головите беа: Христијан Јосифоски во 17., Давид Иваноски во 20. и 80., Филип Тодороски во 40. и 48. и Давид Дебрешлиоски во 65. минута.

Видео:

Од категоријата

ДЕЦА НА ГРАДСКИОТ СТАДИОН!

Зоран Иге

ПОБЕДА ПО 18 ГОДИНИ ИМА ШАНСА ЗА ТИТУЛА

Зоран Иге

КАДЕТСКО БИТОЛСКО-ПРИЛЕПСКО РЕМИ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе