Фудбал

ГАРВАН „ЛЕТНА“ ВО ФИНАЛЕ

Екипата на Гарван од Десово е првиот финалист од плеј-офот за првак на ОФС Прилеп, откако со 1:0 го совлада Влазними јуниор од Пресил, на Градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп. Стрелец е Емран Имероски во 51. минута. За двете екипи имаше силна поддршка од трибината. Повеќе стотини гледачи присуствуваа на натпревар од општински ранг, за кого при влезот се наплаќаше по 50 денари.

И утре (четврток во 17 часот) на истото место е интересен дуел, втор полуфинален, Мукос од Дреновци против Канатларци.

Од категоријата

ПОПЛАДНЕВО ДЕРБИ ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге

(фото, резултати, стрелци) САМО ПИОНЕРИТЕ ЗАРАБОТИЈА БОД ЗА ПОБЕДА!

Зоран Иге

НАСКОРО КНИГАТА ЗА ЏАРО ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе