Фудбал

СТРУГА – ПОБЕДА ТВ-ПРЕНОС НА ТРИ КАНАЛИ!

Првенството од Првата фудбалска лига на Македонија почнува в сабота со мечот Струга – Победа. Од него најавен е телевизиски пренос на три канала: МТВ 1, МТВ 3 и Арена спорт 5 (Србија). Почетокот на мечот е во 17,30 часот, а Победа на него означува враќање на прволигашката сцена по три години.

На Градскиот стадион во Струга влезот чини 100 денари.

Од категоријата

ПОБЕДА ДЕВЕТ ГОЛА ДАЛЕКУ ОД ФИНАЛЕТО!

Зоран Иге

НА 93 ГОДИНИ СЛУША ПРЕНОСИ ЗА ПОБЕДА!

Зоран Иге

(фото+видео)ШАМПИОН Е ФЕНЕРБАХЧЕ НА МАСАРО!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе