Фудбал

ПОБЕДА ПОД РЕФЛЕКТОРИ ВО ИРСКА

Денеска во 11,30 часот, со мечот Севиља – Манчестер сити стартува фудбалската Младинска лига на УЕФА. Во ова натпреварување е и македонскиот младински шампион Победа, која својот прв настап го има по осум дена, на 14 септември. Тогаш гостува во далечната Северна Ирска, на екипата Колерајн. Според објавата на УЕФА, натпреварот е закажан за 20,30 часот, што значи дека ќе се игра ноќе, под рефлектори. Стадионот имал капацитет од 4000 седишта. Во прилепскиот клуб се ангажирани околу подготовките за патувањето.

Реваншот е на 5 октомври во Скопје.

Од категоријата

БАБУНСКИ БЛАГОДАРЕН ЗА ПОДДРШКАТА И ТРПЕНИЕТО НА ПРИЛЕПЧАНИТЕ

Зоран Иге

ДЕНЕСКА ЗАГРЕВАЊЕ ЗА БАРАЖ

Зоран Иге

БАБУНСКИ ПОТПИША ДОГОВОР СО ПОБЕДА!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе