Фудбал

ЧЕТВРТИ СТРАНЕЦ ВО ПОБЕДА

Објавена е потврда на регистрацијата на нов играч во прволигашот Победа. Тоа е 19-годишниот Ерик Амо од Гана. Денеска беше со тимот на куп-мечот во Карбинци. Амо е четвртиот странец во Победа, по Амасихоху Акугбе Џејмс од Белгија, Амос Губам Дадет од Нигерија и Огњен Ѓурковиќ од Србија.

Следниот првенствен натпревар на Победа е в сабота, во Скопје, со Работнички.

Од категоријата

ДВАЈЦА ЗАМИНАТИ, ДВАЈЦА ДОЈДЕНИ ВО ПОБЕДА?

Зоран Иге

(фото, видео) ДРАМАТИЧНО ДО ПОСЛЕДНАТА СЕКУНДА ВО ДУЕЛОТ ПОБЕДА-ЕНХАЛОН!

Зоран Иге

КАСНИОСКИ ГО РЕШИ ДЕРБИТО

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе