Фудбал

ЕДЕН СПРОТИ ДРУГ: ЕЛМАС ДАДЕ ГОЛ, НЕСТОРОВСКИ ВОЗВРАТИ!

Во 15. рунда на италијанската Серија А беше мечот Наполи – Удинезе, интересен затоа што настапија еден спроти друг Македонците Елиф Елмас и Илија Несторовски. За победата на домашниот Наполи придонесе Елмас со голот во 58. минута, а за да биде поразот на Удинезе минимален заслуга има Несторовски со голот во 79. минута.

Може само да радува формата на двајцата репрезентативци на Македонија.

Од категоријата

ПАК ВИСОК РЕЗУЛТАТ, 7:1!

Зоран Иге

НАПРЕВАРИТЕ СЕ ПОРАНО ПОРАДИ ПРАЗНИКОТ!

Зоран Иге

ПОБЕДА ПОД РЕФЛЕКТОРИ ВО ИРСКА

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе