Ракомет

ПРИЛЕП ЗЕДЕ ТРИ БОДА ОД НЕГОТИНО

Екипата на Прилеп со 29:28 го совлада Вардар во Неготино, во 12. рунда од А-групата на машката ракометна Супер лига на Македонија. На полувреме водството беше со 14:12. Трите  бода се вредни за младиот прилепски состав, по претходната серија порази. Прилеп го поправи салдото на 10 бода и до крајот на есенскиот дел од првенството има можност за барем уште три бода.

Нареден натпревар е со Бутел во Прилеп.

МЕТАЛУРГ НАДМОЌЕН

Во Б-групата од домашната женска Супер лига. Металург во Скопје ја совлада Деспина со 34:12. Прилепскиот млад состав не можеше многу повеќе. Следниот натпревар е на 4 декември, дома со Стружанка.

Есенскиот дел ќе трае до 25 декември.

Од категоријата

ПО ТРИУМФОТ ВО СКОПЈЕ, ПРИЛЕП НЕ СЕ ДЕЛИ ОД ВРВОТ!

Зоран Иге

НАЗНАЧЕН НОВ ТРЕНЕР НА РК ПРИЛЕП

Зоран Иге

МОЈСОВ ГО ЗАКАЖА ПРВИОТ ТРЕНИНГ

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе