Кошарка

ШЕСТИ ТРИУМФ НА МЕГА БАСКЕТ!

Нема подобар тим од Мега баскет во машката кошаркарска Трета лига Б-група. Тоа се потврди и вечерва во салата на ОУ „Добре Јованоски“ каде прилепскиот тим со 93:84 го совлада тетовски Тетекс. Домашните, предводени од тренерот-играч Стефан Стевананџија цело време го имаа водството. Ова беше дерби меѓу лидерот и второпласираниот на табелата. Мега баскет ја постигна и шестата победа, во шестиот меч и има максимални 12 бода. Претходно беа совладани и ИБА баскет, Албес, Гостивар 2, Дибра иглс и Спарта.

Во наредното 8. коло Мега баскет е гостин на Хераклеа во Битола.

 

Од категоријата

КАДЕ ЌЕ ОДИ ПРИЛЕПСКАТА ПУБЛИКА?

Зоран Иге

ТЕТЕКС ВО ЕДЕН ДЕН ТРИПАТИ ПОРАЗЕН ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

ПРИЛЕПЧАНИ ПРВАЦИ, ИМ ПРЕТСТОИ БАРАЖ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе