Ракомет

ДВА РАКОМЕТНИ МЕЧА ДЕНЕСКА ВО ПРИЛЕП

Денеска се два ракометни натпревара во салата од СОУ „Ристе Ристески – Ричко“  Прилеп. Прво во 14 часот е мечот Прилеп – Бутел од 13. коло од А-групата на машката Супер лига на Македонија. За младиот домашен тим е искуство повеќе против фаворитот.  На табелата Прилеп со 10 бода е над неготински Вардар и Куманово со по 3.
Во 18 часот во истата сала е дуелот Деспина – Стружанка од 10. рунда на женската Супер лига. Прилепскиот тим ќе се обиде да изненади против гостинскиот кој има 12 бода повеќе на табелата.

Од категоријата

РЕЗУЛТАТ КАКО ПРЕД ДЕЦЕНИИ

Зоран Иге

(фото) ПРИЛЕП ТРЕТ, ДУБОЧИЦА ПРВА!

Зоран Иге

ПРИЛЕПЧАНКИТЕ ОДИГРАА НАЈДОБРО ВО ПОСЛЕДНИТЕ 10 ГОДИНИ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе