Ракомет

ВЕЧЕРВА ОСВОЕНИ ШЕСТ БОДА ЗА ЕСЕНСКИ КРАЈ!

Се е многу поубаво ако има убав завршеток. Така и есенскава полусезона изгледа убаво за екипата на Прилеп со вечерашниов триумф од 29;27 во Куманово, во 14. рунда од А-групата на Супер лигата. На полувреме прилепскиот тим водеше со 12;11. Со новите три бода Прилеп има 13 и е на 6. место, над неготински Вардар и Куманово.

Успех и на прилепскиоте ракометарки. Вечерва во Б-групата од женската Супер лига, Деспина дома со 28:23 го совлада штипски Астибо. На полувреме беше нерешено 12;12. Со овие три бода Деспина има 9 и на табелата е над скопски Кузман Вардар, а се израмни со Астибо на 5. место.

Натпреварите продолжуваат во февруари 2023.

Од категоријата

ДВАЈЦА ГРУЗИЈЦИ ЗАМИНАА, ДВАЈЦА ОСТАНАА!

Зоран Иге

ПРИЛЕП ЗЕДЕ ТРИ БОДА ОД НЕГОТИНО

Зоран Иге

ТРОЈЦА КАНДИДАТИ ЗА НОВ ТРЕНЕР НА РК ПРИЛЕП

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе