Ракомет

ПРИЛЕП Е НА ВРВОТ ОД ТАБЕЛАТА!

Почна пролетниот дел од ракометното суперлигашко првенство, од машкиот плеј-аут на Супер лигата. Екипата на Прилеп со убедливи 35:26 го  совлада Радовиш. Домашните првата битка за опстанок ја добија со одлична игра, особено во првото полувреме кога поведоа со 18:12. Вториот дел гостите правеа напори да се доближат, но разликата се зголеми во полза на тимот што го водат тренерите Реваз Чантурија и Рубин Лашкоски. На табелата сега Прилеп е прв со 5 бода, исто колку и Скопје. Други резултати: Вардар Н. – Голден арт 25:23, Јуниор КВ – Куманово 20:21, Скопје – Струга 38:32. ТАБЕЛА: Прилеп и Скопје по 5, Куманово 4, Вардар Н., Голден арт и Струга по 3, Радовиш 1, Јуниор КВ 0.

Во следното коло е дербито Скопје – Прилеп.

Од категоријата

ТАСТАТА Е РИВАЛ НА ПРИЛЕП!

Зоран Иге

НОВ ТРЕНЕР ДО ПОНЕДЕЛНИК

Зоран Иге

ОТВОРАЊЕ ВЕЧЕРВА ОД 19 ЧАСОТ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе