Кошарка

ДО ПОСЛЕДНАТА МИНУТА!

Екипата Мега баскет со 71:66 ја совлада Спарта, во 12. рунда на кошаркарската Трета лига Б-група. Вечерва можеби се очекуваше поубедлив триумф на прилепската екипа како лидер на табелата, но ривалот од Скопје иако претпоследен даде силен отпор во салата на ООУ “Добре Јованоски”.  По четвртини беше 17:17, 16:13, 20:16 и 21:20. Иако Мега баскет водеше и со  повеќе од 10-12 разлика, тензија имаше до последната минута. На крајот реални и заслужени 71:66. Ова е 11. победа на 11. меч, па Мега баскет на табелата води со 22 бода.

Во следното 13. коло Мега баскет е слободен, потоа во 14. коло му гостува на Албес во Скопје.

Од категоријата

ЧЕТВРТФИНАЛЕТО ПОЧНУВА ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

МЕГА БАСКЕТ ПОБЕДИ И ВО СКОПЈЕ!

Зоран Иге

(фото, состави, стрелци) БЕЗ МАКА ДАДЕ 39 ПОЕНИ ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе