Фудбал

ЛИДЕРОТ СЕ ИЗВЛЕЧЕ ВО 83. МИНУТА!

Кога попладнево успеа да победи, неготински Вардар тешко дека некој ќе го спречи некаде да не победи. Лидерот на табелата од Третата лига – Југ гостуваше во Велес, каде со минимални 1:0 го совлада домашниот Превалец. Стрелец на единствениот гол е Ѓорѓи Шишков.

РЕЗУЛТАТИ ОД 13. КОЛО: Питу Гули – Бучин 6:0, Обршани – Росоман 0:2, Младост – Локомотива 1:2, Превалец – Вардар 0:1, Марена – Големо Коњари 3:1.

ТАБЕЛА: Вардар 39, Питу Гули 34, Превалец и Големо Коњари 25, Слога и Росоман 20, Марена 15, Локомотива 14, Бучин 12, Младост 7, Обршани 6, Канатларци 2.

ИДНО 14. КОЛО (19 март во 15 ч.): Бучин – Марена, Големо Коњари – Превалец, Вардар – Младост, Слога – Обршани, Росоман – Питу Гули.

 

Од категоријата

(фото+состави) ДВА КАНАЛА ПРЕНЕСОА КАКО ПОБЕДА ВО КУМАНОВО ПРИМИ ГОЛ ОД ОФСАЈД

Зоран Иге

(фото+видео-извештај) ДЕСПИНА СО ДОЖД ГОЛОВИ ПРЕД ДОЖДОТ!

Зоран Иге

ПРЕСУДНА 37. МИНУТА ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе