Ракомет

ЕДЕН, А ВРЕДЕН ГОЛ!

Екипата на Прилеп со 28:29 загуби од неготински Вардар во меч од првата група на Купот на Македонија. Во салата „Автокоманда“ во Скопје во првата третина од мечот подобри беа прилепчаните. Натаму водството го презедоа неготинчаните. На полувреме се отиде со 16:10 за Вардар. Но, тоа никако не значеше крај на возбудувањата. Во финишот Вардар го бранеше водството, бидејќи Прилеп го имаше нападот за израмнување. Ударот голманот го одбрани и така остана на семафорот 29:28 за Вардар. Утре за влез во полуфиналето од Купот Вардар ќе се бори со Алкалоид, тим кој со 25:24 беше подобар од Бутел.

Што се однесува до првенството, продолжува следниот викенд.

Од категоријата

ДЕНЕСКА РАКОМЕТНА БИТКА ВО 15 ЧАСОТ!

Зоран Иге

МОЖНО Е ВТОРО ЗАСИЛУВАЊЕ ЗА ПРИЛЕП

Зоран Иге

СИЛЕН ОТПОР НА ФАВОРИТОТ

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе