Фудбал

ИГРАТА ПОДОБРА – РЕЗУЛТАТОТ ПОЛОШ!

Сите што не го гледале мечот Победа – Силекс (1:5), можат да претпостават дека домашниот тим одиграл послабо отколку пред две недели кога на истиот терен кратовчаните победија со 4:1. Не е беш така. За тоа се сведоци околу 400-500 луѓе што беа на трибината од Градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп. Сведочи и видео-извештајот. Екипата на Победа имаше извесно подобрување на играта во споредба со тој претходен пораз од Силекс. Во првиот дел забележавме неколку опасни ситуации пред гостинскиот гол, иако Силекс водеше со 2:0. Во второто полувреме 30 минути се водеше голема борба на теренот, период во кој Победа намали на 2:1 и се очекуваше израмнување. Слабостите на екипата се видоа по примениот трет гол во 75. минута и во финишот кога се расипа впечатокот со конечните 1:5.  Така, може да се каже дека Победа имаше подобра игра, но полош резултат отколку пред две недели со истиот противник.

Паузата во првенството е до 2 април, кога Победа е гостин на Шкендија во Тетово.

Од категоријата

ТУРНИРОТ ВО МАЛ ФУДБАЛ СЕ ВРАЌА ПО ТРИ ГОДИНИ ПАУЗА!

Зоран Иге

СОЛЗИ НА ПРИЛЕПСКИОТ СТАДИОН!

Зоран Иге

МНОГУ ПРИЛЕПЧАНИ УТРЕ ПАТУВААТ ЗА КАВАДАРЦИ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе