Фудбал

КАКВИ ПОТЕЗИ ЌЕ ИМА ВО ПОБЕДА?

Двонеделна пауза е во првенството од фудбалската Прва лига на Македонија, а за овој период се очекува какви мерки ќе бидат преземени во екипата Победа, која е во тешка ситуација. Прилепскиот тим  загуби на сите шест пролетни меча и затоа е на последното 11. место со 13 бода, еден помалку од Скопје.  Претстои неизвесна борба на овие два ривала околу тоа кој ќе отпадне, кој ќе има шамса да се избори за опстанок преку бараж-меч. Прилепските фудбалски љубители се уште се надеваат дека нивната Победа ќе најде сили за спас.

Претстојниот викенд е празен (можен е само пријателски меч) а во следното коло Скопје е гостин на Шкупи, Победа на Шкендија.

Од категоријата

НОВИТЕ ФУДБАЛЕРИ НА ПОБЕДА СЕ ЗАПОЗНАВААТ СО ПРИЛЕПСКАТА ПУБЛИКА

Зоран Иге

СРБИТЕ ЈАВУВААТ: ПАРТИЗАНОВ БИСЕР ДОЈДЕ ВО ПОБЕДА!

Зоран Иге

ДЕНЕСКА И ФУТСАЛ-МЕЧ ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе