Кошарка

ПРИЛЕПЧАНИ ПРВАЦИ, ИМ ПРЕТСТОИ БАРАЖ!

Се одигра последното 18. коло од кошаркарската Трета лига Б-група. Прилепски Мега баскет со 105:95 го совлада Љуботен во Тетово. Така, со 13 победи и само еден пораз, овој тим е на првото место. Следи бараж-мечеви за пласман во второлигашкиот ранг, а прв противник е четвртиот од групата А, Струмица или скопски Младинец. ПОСЛЕДНО 18. КОЛО: Љуботен – Мега баскет 95:105, Гостивар 2 – Спарта 66:77, Тетекс – ИБА баскет 96:85

ТАБЕЛА: Мега баскет 27, Тетекс 25, Гостивар 23, Спарта 21, ИБА баскет, Хераклеја и Дибра иглс 19, Љуботен 14

 

Од категоријата

(фото, видео, состави) ПРИЛЕПЧАНИТЕ ДВОЈНО ПОДОБРИ ОД ШТИПЈАНИТЕ!

Зоран Иге

ВЕЧЕРВА Е РЕВАНШОТ ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге

ПРИЛЕПСКИОТ ТИМ СО ДВА РАЗЛИКА ВО ПЛЕЈОФОТ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе