Фудбал

ДАЛИ СКОПЈЕ УШТЕ ПОВЕЌЕ ЌЕ СЕ ОДДАЛЕЧИ ОД ПОБЕДА?

Попладнево е 27. рунда од фудбалската Прва лига на Македонија. Продолжува борбата за горниот дел од табелата, како и за опстанокот. Во борбата за бараж-местото голема предност има Скопје во однос на Победа. Дали денеска таа предност од 5 бода ќе се зголеми? Во Струга играат Струга – Победа, во Скопје Работнички – Скопје. Други мечеви: Македонија ЃП – Академија Пандев, Шкендија – Тиквеш, Силекс – Брегалница. Почетокот е од 16 часот.

ТАБЕЛА: Струга 50, Шкупи 45, Шкендија 44, Силекс 39, Брегалница 35, Македонија ЃП 32, Тиквеш 30, Работнички 25, Академија Пандев 21. Скопје 18, Победа 13.

 

Од категоријата

(фото, резултати, стрелци) САМО ПИОНЕРИТЕ ЗАРАБОТИЈА БОД ЗА ПОБЕДА!

Зоран Иге

(фото+видео-извештај) ДЕСПИНА СО ДОЖД ГОЛОВИ ПРЕД ДОЖДОТ!

Зоран Иге

ДВА ХЕТ-ТРИКА ДЕНЕСКА!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе