Таленти

ПЕНАЛИТЕ РЕШАВАЧКИ ВО ТЕТОВО!

Шкендија е финалист во фудбалскиот Куп на Македонија за младинци. Предмалку во Тетово, Шкендија – Победа 1:1 (на пенали 4:2). Поведе Победа со голот на Димитри Кочоски во 51. минута, израмни Дорарт Амити во 55. На второто полуфинале, Работнички – Македонија ЃП 4:1. Така во финалето се среќаваат Шкендија – Работнички.

За младинците претстојат уште 5 кола во Супер лигата.

Од категоријата

ПРИЛЕПЧАНИ СО СЕРИЈА ОД 26 ДАДЕНИ, А НИЕДЕН ПРИМЕН ГОЛ!

Зоран Иге

РЕМИ НА МЕЧОТ ПОБЕДА – ВАРДАР!

Зоран Иге

РАБОТНИЧКИ Е НОВА „ЖРТВА“ НА ПОБЕДА?

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе