Кошарка

РЕВАНШОТ Е В СРЕДА

Екипата Маџари е во предност со вчерашната победа од 83:79 над Мега баскет во Прилеп, по првиот меч од полуфиналето на плеј-офот за влез во Втората кошаркарска лига на Македонија. Но, ништо не е готово, со оглед на тоа што претстои реванш на овие две по квалитет рамноправни екипи. Тој втор меч е закажан за в среда во 18 часот во Скопје, во салата „Наум Наумовски – Борче“.

На второто полуфинале Тетекс со 68:63 го совлада Феникс во Скопје, па со предност го чека реваншот во Тетово.

Од категоријата

ПРИЛЕПЧАНИ СО ПЛУС 14 ВО ГРЦИЈА!

Зоран Иге

НАЗНАЧЕН НОВ ТРЕНЕР

Зоран Иге

(видео)ГО СОБОРИ РЕАЛ МАДРИД И ИМА ЛИЧНА КАРТА ОД ПРИЛЕП!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе