Фудбал

ДО ПОЛУФИНАЛЕ СО 18 ГОЛА НА ТРИ МЕЧА!

Голема ефикасност на денешните мечеви од четвртфиналето на Купот на ОФС Прилеп. На три дуела постигнати се 18 гола. Резултати: Стрела (Ерековци)  – Боротино 3:0, Братство (Големо Коњари) – Влазними јуниор (Пресил) 2:4 и Црвена ѕвезда (Сенокос) – Гарван (Десово) 6:3. Во полуфиналето се: Стрела, Влазними јуниор, Црвена ѕвезда, како и Питу Гули (Крушево).

Полуфиналето е в среда, а кој против кого ќе се знае утре, на ждрепката во ОФС Прилеп.

Од категоријата

(резултати, состави) ПРИЛЕПЧАНИ СО КРЕНАТИ ГЛАВИ ОД ТЕТОВО!

Зоран Иге

„ТЕСЕН“ РЕЗУЛТАТ ВО СТРУГА

Зоран Иге

ДАНОСКИ СО ПОБЕДОНОСЕН ГОЛ ВО СРБИЈА!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе