Фудбал

ЧЕТИРИ ГОЛА НА УТРИНСКИОТ ПРВ ТРЕНИНГ-МЕЧ!

Веројатно поради високите летни температури, а со цел да им се даде малку повеќе од ден одмор на фудбалерите, второлигашот Победа денеска мошне рано, меѓу 8 и 10 часот го имаше првиот тренинг-меч меѓу два тима. На Градскиот стадион „Гоце Делчев“ Стручниот штаб, предводен од Филип Мирчески им даде можност на сите првотимци да одиграат на два гола. Паднаа четири гола, а подобар беше тимот со поискусните играчи.

Првиот пријателски натпреар е на 22 јули (сабота) со Новаци во Прилеп, а потоа – на 26 јули (среда) со Караорман во Струга, на 29 јули (сабота) дома со Вардар Неготино и на 5 август (сабота) дома со Пелистер.

Од категоријата

ЗОШТО ХРВАТСКИОТ СЕЛЕКТОР ОДБИ ДА ГЛАСА?

Зоран Иге

(ВИДЕО) ПОБЕДО, СРЕЌНО ВО ЕВРОПА!

Зоран Иге

(состави, стрелци) ГОЛЕМО КОЊАРИ ДО СЕНЗАЦИЈА ВО ВЕЛЕС!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе