Фудбал

„ТЕСЕН“ РЕЗУЛТАТ ВО СТРУГА

Пријателскиот фудбалски натпревар во Струга заврши со победа на домашниот Караорман со 2:1 врз прилепска Победа. Стружаните до резултатот стигнаа преку головите на Ивица Келешоски и Јетмир Баута. За Победа голот го даде Анатолиј Петејчук. Прилепскиот тим можеше да извади нерешен резултат, но не искористи пенал. Ова беше прв меч за Караорман, втор за Победа – по саботниот дома со Новаци.

В сабота Победа се среќава со новиот второлигаш Вардар од Неготино.

Од категоријата

РОНАЛДО ДАДЕ ТРИ ГОЛА ВО МАРЕНА!

Зоран Иге

ФУДБАЛ НА МОГИЛА ОД 17 ЧАСОТ!

Зоран Иге

СТРУГА – ПОБЕДА ТВ-ПРЕНОС НА ТРИ КАНАЛИ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе