Фудбал

ЖЕНСКИ ФУДБАЛ НА ГРАДСКИ

Наближува 26 август и стартот на Првата женска фудбалска лига, затоа и привршуваат подготовките на екипата Цевитана. За в петок (17,30 ч.) е закажан пријателскиот меч со Истатов од Скопје. Дуелот меѓу четвртиот и седмиот од минатото првенство е интересен и поради тоа што се игра на Градскиот стадион “Гоце Делчев”, каде ретко има женски фудбал. Убава можност за проверка на играчкиот кадар со кој раководи Катерина Милеска.
Првата пријателска заврши со победа на Цевитана од 3:1 над битолски Топ гол.

Од категоријата

НАШАТА МИЛЕСКА ДО СТРУЧНИОТ ШТАБ НА АМЕРИКА!

Зоран Иге

ИЗНЕНАДУВАЊЕ НА ДОЖДОТ ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

ПОЧНУВА КУПОТ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе