Фудбал

ДАЛИ ЌЕ ИМА СУДИСКА АНАЛИЗА ЗА 54. МИНУТА ОД МЕЧОТ БЕЛАСИЦА – ПОБЕДА?

Во рамките на 5. коло од Втората фудбалска лига, во Струмица Беласица со 3:1 ја совлада Победа. По ова традиционално дерби има реакција за судиска одлука во второто полувреме, за 54. минута. Имено, тогаш во напад е Победа преку соло-пробив од десната страна на играчот со број 7 (Беким Алимоски), по што следи старт во шеснаесетникот на играч од Беласица со број 5 (Давид Стојков). Според мислења на прилепчани постои прекршок за пенал, кој не е досуден.

Дали ќе има судиска анализа за оваа 54. минута?

Од категоријата

ДОМАШНИ – ГОСТИ 37:2!

Зоран Иге

ПОБЕДА Е ПРЕД ДОГОВОР СО ПОЗНАТ ДОМАШЕН СТРУЧЊАК!

Зоран Иге

ПРВПАТ ПРЕД ПРИЛЕПСКАТА ПУБЛИКА!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе