Фудбал

ПОБЕДА – ВАРДАР

Викендов е 3. коло од лигите за млади категории фудбалери во системот на ФФМ. Се среќаваат: Победа – Вардар, Скопје – Работнички, Македонија ЃП – Брера, Тетекс – Пелистер, Беласица – Шкендија, Брегалница – Шкупи. На теренот со вештачка трева во Прилеп, денеска (10 часот) е дуелот Победа – Вардар од Супер лигата за помлади пионери. Во 12 часот е мечот од истите клубови, но за постари пионери.

Натпреварите Вардар – Победа за кадети и младинци се утре во Скопје.

Од категоријата

(резултати, стрелци…) САМО ДВЕ ЕКИПИ СЕ БЕЗ ПОРАЗ!

Зоран Иге

СТАРТ НА 10 СЕПТЕМВРИ?

Зоран Иге

ДЕНЕШНИОТ Е ПОСЛЕДЕН ДЕН ПО ГРУПИ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе