Кошарка

КУМАНОВО ЈА ПОЛНИ САЛАТА ВО ПРИЛЕП!

На 7 октомври е почетокот на Втората кошаркарска лига на Македонија. Според распоредот, во 1. рунда Мега баскет дома игра со Куманово 2009. Убава можност уште на стартот да се наполни салата во ООУ „Добре Јованоски“ во Прилеп. Тимот Куманово 2009 е бивш прволигаш, а Мега баскет нов второлигаш.

Во Втората лига учествуваат: Мега баскет (Прилеп), Куманово 2009 и МКК Куманово (Куманово), Борец баскет (Велес), Тетекс (Тетово), Соколи (Штип), Партизан ВС, Маџари, МЗТ уни, Работнички, Ангели и Шкупи (Скопје).

Од категоријата

(фото) КОШАРКАТА СО ПУБЛИКА ГО НАДМИНА ФУДБАЛОТ ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

ПРИЛЕП: ВЕЧЕРВА И РАКОМЕТ И КОШАРКА ИСТОВРЕМЕНО!

Зоран Иге

ОД ПРИЛЕП КОН АМЕРИКА!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе