Ракомет

(фото) БИВШИОТ ЕВРОПСКИ ПРВАК ПРЕД ПОЛНА САЛА ВО ПРИЛЕП!

Двократниот европски шампион Вардар со 35:22 го совлада домашниот Прилеп, во 4. рунда од машката ракометна Супер лига на Македонија. Уште во првото полувреме скопскиот состав ја обезбеди победата, водејќи со 18:11.

Ова е очекуван резултат во полза на Вардар, додека за Прилеп беше важно да даде достоен отпор, во полната сала на СОУ „Ристе Ристески – Ричко“.  Така, есенва Прилеп има две победи и два пораза, а Вардар четири победи.

Во следното коло Вардар во Скопје игра со неготински Вардар, а Прилеп е гостин на Мултиесенс во Скопје.

 

 

 

Од категоријата

ЗАСИЛУВАЊА ПО 16 ЈАНУАРИ

Зоран Иге

ВТОРА ПОБЕДА НА ПРИЛЕП

Зоран Иге

ДВА РАЗЛИКА ЈА ИЗМЕНИЈА ТАБЕЛАТА!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе