Фудбал

ДЕРБИТО Е ДЕНЕСКА ОД 15 ЧАСОТ!

Денеска се натпреварите од 3. рунда на Третата фудбалска лига – Југ. На теренот со вештачка трева во Прилеп е дербито Ултрас (Прилеп) – Слога (Лажани). Двата тима досега немаат пораз – Ултрас има две победи (дома со Локомотива и на гости со Бучин), а Слога има две нерешени (на гости со Младост и дома со бившиот прволигаш Борец).

ДРУГИТЕ ДУЕЛИ ДЕНЕСКА СЕ ОД 14 ЧАСОТ: Превалец – Марена, Големо Коњари – Питу Гули, Борец – Росоман, Локомотива – Бучин.

ТАБЕЛА: Ултрас 6, Борец и Младост по 4, Марена, Големо Коњари, Превалец и Питу Гули по 3, Слога 2, Росоман, Локомотива и Бучин 0.

 

Од категоријата

(ФОТО) ЕДЕН-ВРЕДЕН ГОЛ ЗА РАДОСТ НА 3000 ГЛЕДАЧИ ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

КОЈ ПОБЕДУВА, СТАНУВА ТРЕТОЛИГАШ!

Зоран Иге

ДАЛИ ЌЕ СЕ АКТИВИРА УШТЕ ЕДЕН КЛУБ ВО ПРИЛЕП?

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе