Фудбал

ПОБЕДА СО НОВ ТРЕНЕР ДО ВТОРНИК!

Фудбалскиот второлигаш Победа се раздели со досегашниот шеф на Стручниот штаб Филип Мирчески. Тој прилепската сениорска екипа ја водеше во седумте есенски првенствени кола, а претходно со младинскиот  тим стигна до шампионската титула. Од клубот дадоа детали за разделбата:

– Мирчески одлучи да поднесе оставка, иако имавме преговори за да остане. Најдоцна до вторник ќе имаме нов тренер на таа позиција, а ќе видиме кој останува и кој си оди од Стручниот штаб – информираат од ФК Победа.

Настанот е ден по последниот пораз од Саса во Каменица, во пресрет на дуелот дома со најпријатното второлигашко изненадување – Детонит.

 

Од категоријата

(резултати, стрелци) ЛИДЕРОТ ДО ПОБЕДА ВО 86. МИНУТА!

Зоран Иге

ШТО ЌЕ БИДЕ ДО 30 АПРИЛ?

Зоран Иге

ПОЛНА ТРИБИНА ЗА ПЕЛАГОНИСКАТА ПРЕСМЕТКА!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе