Фудбал

ПОБЕДА – СКОПЈЕ

Денеска и утре се натпреварите од 6. коло на Супер лигата на Македонија за млади категории фудбалери, во чија рамка дуелите Победа – Скопје. На игралиштето со вештачка треба во Прилеп, денеска од 11 часот играат помалите пионери, а во 13 часот постарите пионери. Утре во Скопје се мечевите на кадетите и младинците.

ДВОЈКИ 6. КОЛО: Победа – Скопје, Брегалница – Беласица, Шкупи – Тетекс, Вардар – Македонија ЃП, Шкендија – Работнички, Пелистер – Брера.

УШТЕ ДВА МЕЧА

На истиот вештачки терен денеска се играат уште два меча. Се работи за Пелагониско-езерска регионална лига, во чија рамка се дуелите Победа – Кораби од Дебар. Во 13 часот е мечот  на петлињата 2009, во 16,30 часот петлињата 2010.

Од категоријата

НАЈАВА ЗА УШТЕ ТРОЈЦА НОВИ!

Зоран Иге

ПОБЕДА ДЕНЕСКА ПОЧНУВА СО 12 ИГРАЧИ!

Зоран Иге

В САБОТА Е ПРВИОТ СОБИР НА ПОБЕДА

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе