Фудбал

ВЕЧЕРВА ПОБЕДА – ЈУВЕНТУС ВО ПРИЛЕП!

Стартува Втората футсал-лига на Македонија. Во рамките на 1. рунда, вечерва (19,30 ч.) во салата на СОУ „Ристе Ристески – Ричко“ во Прилеп е дуелот меѓу домашната Победа и Јувентус Серава од Скопје. Клубот Победа е новоформиран, а Јувентус постои 12 години и е довчерашен прволигаш. Денешниот дуел го судат: Никола Костенчев (Скопје), Александар Ајдаров (Велес) и Ристе Бошков (Кавадарци).

ДВОЈКИ ЗА 1. РУНДА: Победа – Јувентус Серава, Кораби – Енхалон, Конзули – ССК, Мал Ајакс – Балкан. Вчера: Партизан Брвеница – Кратово 9:2, Проект – Шкендија 3:0, Университи – Каршијака 10:5.

Од категоријата

НАЈАВА ЗА УШТЕ ТРОЈЦА НОВИ!

Зоран Иге

ЕДЕН ПРИЛЕПЧАНЕЦ ВО СТРУГА – ДВАЈЦА СТРУЖАНИ ВО ПОБЕДА!

Зоран Иге

ПОВОЛНА ЖДРЕПКА ВО УЕФА: ПОБЕДА ОДИ ВО СЕВЕРНА ИРСКА

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе