(резултати, стрелци) ЛИДЕРОТ ДО ПОБЕДА ВО 86. МИНУТА!

Екипата Големо Коњари останува на првото место во Третата фудбалска лига – Југ, по денешната победа од 2:1 со екс-второлигашот Локомотива во Градско. Гостите поведоа во 8. минута преку Николај Даноски, но домашните возвратија мошне брзо со голот на Дарио Петров во 16. минута. Нерешено беше до 86. минута. Тогаш победоносниот гол за Големо Коњари го даде Кире Наумоски.

РЕЗУЛТАТИ 9. КОЛО: Борец – Марена 3:0 (Белмин Цамиќ, Трајче Трајков, Милан Чичевски), Ултрас – Младост 1:1 (Михаил Јакопетревски – Душко Аврамоски), Локомотива – Големо Коњари 1:2 (Дарио Петров – Николај Даноски, Кире Наумоски), Бучин – Превалец 2:4 (Александар Србиноски 2 – Димче Ставревски, Маринко Јованоски автогол, Антонио Чоков, Пеце Стојанов), Слога – Питу Гули 1:1 (Адмир Угљанин – Ѓорѓи Стрезовски).

ТАБЕЛА

СЛЕДНО 10. КОЛО (19 ноември во 13 ч.): Питу Гули – Росоман, Превалец – Слога, Големо Коњари – Бучин, Младост – Локомотива, Борец – Ултрас.