Фудбал

ПРИЛЕП: ПРВА ЗАДАЧА – СПРЕЧУВАЊЕ НА ГОЛГЕТЕРКАТА СО 22 ГОЛА?

Точно напладне (12 часот) денеска има фудбалски меч на теренот со вешташка трева во Прилеп. Станува збор за заостанат натпревар од 5. коло на Првата женска фудбалска лига на Македонија, Цевитана – Ас унитед. Прилепскиот тим е во обид да прекине лоша серија од пет меча, струшкиот да ја продолжи низата од три меча без пораз, од кои еден беше за Куп. Во Ас унитед има врвна голгетерка, Улза Максути, со 22 постигнати гола есенва од вкупно 32 на целиот тим. На голот од Цевитана има добра голманка, Босанката Иман Шљиво.

ТАБЕЛА: Саса 27, Љуботен 26, Тиверија 22, Ас унитед 20, Скопје 19, Цевитана и Истатов 12, Шкендија 7, Топ гол 5, Речица 2.

Од категоријата

ПАК МЕЧ ЗА 5000 ГЛЕДАЧИ ВО ПРИЛЕП

Зоран Иге

СТОМНАРОСКИ ГОЛОТ МУ ГО ПОСВЕТИ НА СВОЈОТ БРАТУЧЕД!

Зоран Иге

МЕТЕЖ ОКОЛУ ПРИЛЕПЧАНЕЦОТ МИТРЕСКИ ПРЕД ДЕНЕШНИОТ МЕЧ СЕНЕГАЛ – ХОЛАНДИЈА!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе