Фудбал

ЕСЕНСКИ КРАЈ: БЕСА 40 – ПОБЕДА 15 БОДА!

Како и што се очекуваше, Беса – Победа 3:1. Стрелци: Фитон Адеми во 17, 49,  Изаир Емини  57(Б) и Беким Алимоски во 27м.(П). Домашниот тим Беса на крајот од есенскиот дел има 40 бода, а Победа 15. Тешка есен беше за Победа. Прилепскиот тим е на 13. место.

Напролет првиот меч е со гостување на Победа кај Тетекс во Тетово.

 

Од категоријата

(фото+статистика) ПРИЛЕПСКИ ЗАЛУДНИ БАРАЊА ЗА ПЕНАЛ, ГОСТИТЕ ГИ ЗЕДОА БОДОВИТЕ!

Зоран Иге

УШТЕ ЕДЕН НОВ ВО ЦРВЕНО-БЕЛИОТ ТИМ

Зоран Иге

ГОЛМАНСКИ ПОДВИГ ВО ПРИЛЕП: ИСТРЧА ДО ЦЕНТАР И СПРЕЧИ ЧИСТ ГОЛ

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе