Ракомет

БЕА БЕЗ БОД, СЕГА ИМААТ 13!

Голем пресврт во резултатите на Деспина. Прилепскиот тим до пред еден месец беше без ниеден бод, во првите шест кола, а успесите почнаа од 4 ноември. Тогаш дома е совладан тимот на Скопје, следеше реми со Овче Поле во Свети Николе, па победи – дома со Гевгелија, над Шампион во Скопје, синоќа дома со штипски Астибо со убедливи 30:22. Најефикасни во салата на СОУ  „Ристе Ристески – Ричко“ беа Ангела Камческа со 7, Сања Цветкоска со 6 гола, Лилјана Димитрова и Евгенија Цаневска по 5.

ТАБЕЛА

Во следното коло: Вардар – Деспина.

Од категоријата

РЕМИ ВО ПОСЛЕДНИТЕ СЕКУНДИ!

Зоран Иге

ЕДЕН ГОЛ РЕШИ ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

ПРИЛЕП ОД ДЕНЕСКА СО ГЕНЕРАЛЕН СПОНЗОР!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе