Ракомет

СИЛЕН ОТПОР НА ФАВОРИТОТ

Екипата Деспина беше гостин на Вардар во Скопје, во 12. коло од Супер-женската лига на Македонија. Домаќинот беше голем фаворит на овој дуел, со оглед на тоа што имаше само 2 пораза, едно реми и дури 8 победи, за разлика од гостинскиот со 6 порази, едно реми и 4 победи. Меѓутоа, на паркетот беше рамноправно во поголемиот дел од натпреварот. Првото полувреме заврши со 16:16. Дури во второто полувреме Вардар успеа да стигне до победата од 33:28.

Најдобри стрелци: Ивона Трпевска со 8 гола (Вардар) и Мери Гичева – Конеска со 7 гола (Деспина).

РЕЗУЛТАТИ

ТАБЕЛА

ИДНО 13. КОЛО

Од категоријата

ТАСТАТА Е РИВАЛ НА ПРИЛЕП!

Зоран Иге

ОДЛИЧНО ПРВО ПОЛУВРЕМЕ ВО ЛЕСКОВАЦ!

Зоран Иге

СО ПОБЕДА, СОВРЕМЕ ОБЕЗБЕДУВААТ ОПСТАНОК

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе