(резултати, стрелци) ПОБЕДА: ВРЕДЕН ГОЛ НА НЕНАД КУЗМАНОСКИ

Почна Супер-лигата на Македонија за млади категории фудбалери. Во првата рунда екипите на прилепска Победа за ривали ги имаа врсниците од скопски Работнички.

ПОМЛАДИ ПИОНЕРИ

На теренот со вештачка трева во Прилеп, Победа – Работнички 2:3. Стрелци: Бернис Селимоски 16., Бруно Стефаноски 28. (Победа) – Антонио Атанасов 23., Фадиљ Исламовиќ 40. и 89. минута (Работнички).

Резултати: Победа – Работнички 2:3, Охрид – Брера 1:3, Њу старс – Шкендија 1:1, Брегалница – Македонија ЃП 0:1, Шкупи – Пелистер 1:0.

ПОСТАРИ ПИОНЕРИ

На теренот со вештачка трева во Прилеп, Победа – Работнички 1:0. Стрелец: Ненад Кузманоски во 35. минута. Ова е највредниот гол од сите четири кои претходниот викенд ги постигнаа фудбалерите на Победа во овие категории.

КАДЕТИ

На теренот од Алумина во Скопје, Работнички – Победа 6:1. Стрелци: Хоти Кренар 40., Игли Хасани 54., Давор Росиќ 57., Марко Стефановски 61., Нарт Усеини 81., Фуад Керими 85. (Работнички) – Стефан Наскоски 12. минута (Победа).

Резултати: Работнички – Победа 6:1, Брера – Охрид 10:0, Шкендија – Њу старс 5:2, Македонија ЃП – Брегалница 3:0, Пелистер – Шкупи 5:1.

МЛАДИНЦИ

На теренот од Алумина во Скопје, Работнички – Победа 6:0. Стрелци: Омар Беровиќ 9. и 60., Давор Шегмановски 40., Стефан Душкоски 48., Хабиб Бектеши 71. и 73. минута (Работнички).

СЛЕДНО 2. КОЛО: Победа – Македонија ЃП, Охрид – Шкупи, Брегалница – Пелистер, Беласица – Работнички, Њу старс – Вардар, Брера – Шкендија.

ДЕРБИЈА ВО ПРИЛЕП И КРУШЕВО НА ТРЕТОЛИГАШКИОТ СТАРТ!