ПРИЛЕПЧАНИТЕ ДАДОА 9 ГОЛА, НО…

Во рамките на 2. рунда од Втората футсал лига на Македонија, Балкан – Победа 13:9. Во салата „7 Март“ во Скопје, најбитни беа првите десетина минути, кога домашните постигнаа 4 гола, гостите ниеден. Во понатамошниот дел беше израмнето, па веројатно пресудни беа и крајната разлика ја носат тие почетни десетина минути. Стрелци: Ибрахим Алији 4 гола, Пајтим Реџепи 3, Кадир Амза 3, Џелал Мјаку 1, Ријад Велии 1, Фестим Белиќи 1 (Балкан) – Никола Трајкоски 3, Кристи Крајоски 1, Андреј Паскоски 1, Нермин Каришик 2, Ангел Барлески 2 (Победа). Ова е втора есенска победа на Балкан, прв пораз на Победа.

Во следната рунда Победа дома игра со Овче Поле од Свети Николе.