Кошарка

Кошарка Ракомет Фудбал

ОД ДОМА НИТУ БОД – ОД ГОСТИ ЧЕТИРИ!

Зоран Иге
Може да се каже дека малку чудни се резултатите од настапите на прилепските спортисти во екипните спортови, викендов. На домашен терен две екипи не освоија...
Кошарка

(фото, состави, поени) ТОНИ СИМИЌ СЕ СПАСИ ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге
Драматично беше вечерва во салата на ООУ „Добре Јованоски“ во Прилеп, на кошаркарскиот дуел Мега баскет – Шкупи, од 15. рунда на Втората кошаркарска лига....
Кошарка Ракомет

КАДЕ ЌЕ ОДИ ПРИЛЕПСКАТА ПУБЛИКА?

Зоран Иге
Утре (сабота) безмалку во истовреме се два спортски настана во Прилеп. Според тоа, останува на секој спортски љубител да одбере што ќе гледа. Во 19...
Кошарка

(фото, видео, состави) ПРИЛЕПЧАНИТЕ ДВОЈНО ПОДОБРИ ОД ШТИПЈАНИТЕ!

Зоран Иге
Мега баскет со 97:83 го совлада тимот Соколи, во 13. рунда од Втората кошаркарска лига на Македонија. Двоен успех на домашниот, прилепски состав. Не само...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе