Стрелаштво

Стрелаштво

ДРЖАВЕН РЕКОРД НА ПРИЛЕПЧАНЕЦОТ АНГЕЛЕСКИ!

Зоран Иге
Турнирот во стрелаштво „11 Октомври – Опен Македонија“ во Прилеп донесе нов државен сениорски рекорд во гаѓање со воздушна пушка. Рекордер е приепчанецот Мартин Ангелески...
Стрелаштво

СКОПЈАНИ ГО ЗЕМААТ НАЈДОБРОТО ОД ПРИЛЕП

Зоран Иге
Со тренажен процес стартуваше Стрелечкиот клуб “Херој Прилеп” под водство на тренерот Трајче Дамевски. Во групата стрелци првпат го нема репрезентативецот и македонски рекордер со...
Стрелаштво

ЕГИПЕТ: РЕКОРД ЗА МАКЕДОНИЈА ОД ПРИЛЕПЧАНЕЦ!

Зоран Иге
Во Каиро, Египет, се одржува Светското првенство во стрелаштво. Во дисциплината воздушна пушка, македонскиот репрезентативец Мартин Ангелески (Херој Прилеп) погоди 617,7 круга што е нов...
Стрелаштво

(ВИДЕО+ФОТО) ОХРИД И ПРИЛЕП ПРЕД КОНКУРЕНТИТЕ!

Зоран Иге
Во спортското воздушно стрелиште „Марко Цепенков“ во Прилеп се одржа 39. издание на турнирот „Опен 11 Октомври“. Учествуваа 35 домашни стрелци од осум клуба: РЕК...
Стрелаштво

ЕДНИ ВРЕВАТ ДОДЕКА ДРУГИ ГАЃААТ!

Зоран Иге
Во Охрид се одржа Вториот куп во стрелаштво со воздушно оружје, меѓународна програма. Со воздушна пушка кај мажите меѓу 23 стрелци победи Мартин Ангелески (Херој...
Стрелаштво

ШЕСТМИНА МАКЕДОНЦИ ВО БОРБА ЗА МЕДАЛ ВО САРАЕВО

Зоран Иге
    Во главниот град на Босна и Херцеговина, Сараево, викендов е 14. Меѓународен шестоаприлски турнир во стрелаштво со воздушно оружје, на кое учество ќе...

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе