Ракомет

ПРИЛЕП НА ГОСТИ ВО ЛЕСКОВАЦ

Македонскиот ракометен суперлигаш Прилеп одигра пријателски меѓународен меч во Лесковац, со домашната Дубочица, српски суперлигаш. Победија домашните со 31:24, полувреме 18:14. Најефикасни: Марко Радуловиќ, Андрија Атанасковиќ и Лазар Анѓелковиќ со по 6 гола (Дубочица), Ангел Крстески 6, Никола Цветаноски 5, Левани Имнадзе 4 (Прилеп). Во секој случај, добра проверка на прилепскиот тим, за негување на долгодецениските клупски односи.

Според најавата, Прилеп ќе одигра пријателски натпревар и со Тиквеш, в среда, во Кавадарци.

Од категоријата

(видео) УСПЕХОТ ОД КОМПАНИЈАТА СЕ ПРЕНЕСУВА ВРЗ КЛУБОТ!

Зоран Иге

ПРИЛЕП СО ТРИУМФОТ ВО СТРУГА ГИ ВРАТИ ШАНСИТЕ ЗА ОПСТАНОК

Зоран Иге

ПО ПЕТ ГОДИНИ, КРИЛО СЕ ВРАЌА ВО ПРИЛЕП!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе