Фудбал

(фото, видео) ЧЕТВРТИ ПАТ СЕ ПОЈАВИ БРОЈОТ ТРИ!

Зимава интересна серија пријателски натпревари на Победа. На сите четири овој тим прими по ист број голови – 3. Според ова, и денеска, во дуелот со Арсими беше исто, 0:3, на Градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп. Стрелци: Шпенд Асани, Енсар Љума и Албин Рамадани. А, потсетуваме, на претходните три проверки беа овие резултати: со Охрид (1:3), со Вардар Н. (1:3) и со Кожуф (0:3).

Што се однесува до играта, екипата Арсими покажа повеќе, создаде повеќе шанси, од кои искористи три. И младиот тим на Победа имаше неколку добри можности за гол, но без реализација. Денеска за прилепскиот тим одиграа вкупно 18 фудбалери.

ПОБЕДА: Столевски, Г. Димоски, Шиков, С. Спиркоски, Ивчески, Богевски, И. Трајкоски, Да. Спиркоски, Миланоски, Табаковиќ, Ристов. Во вториот дел уште настапија: Арифи, Зенговски, Адили, Горгиовски, Тасески, Крајоски и Стефаноски.

Следниот тест меч е в среда, Победа – Пелистер.

ВИДЕО на линкот

Од категоријата

ПРВА ПОБЕДА СО НОВОТО ИМЕ – ЦЕВИТАНА!

Зоран Иге

ТРОЈЦА ПРОМЕНИЈА КЛУБ!

Зоран Иге

ДОАЃААТ ФУДБАЛЕРИ НА ПРОБА ВО ПОБЕДА

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе