Ракомет

ПРИЛЕП СО ТРИ ТЕСТА ВО ПРЕСРЕТ НА ПЛЕЈ-АУТОТ!

Машкиот ракометен суперлигаш Прилеп пет дена ја почнува битката за опстанок во Супер-лигата, со дуелот дома против Скопје. За што подобра подготвеност за фазата плеј-аут, прилепскиот тим одигра три пријателски натпревари. Првиот беше меѓународен, во Лесковац со Дубочица, кој го добија домашните со 31:24. Потоа беа два меча со кавадаречки Тиквеш. Првиот, во Кавадарци, Тиквеш го доби со 30:25, а на вториот, во Прилеп, кавадаречкиот тим беше поуспешен со 33:26.

Мечот Прилеп – Скопје е в сабота, во салата на СОУ „Ристе Ристески – Ричко“ во Прилеп.

Од категоријата

ПРИЛЕП: ВЕЧЕРВА И РАКОМЕТ И КОШАРКА ИСТОВРЕМЕНО!

Зоран Иге

МОЈСОВ ГО ЗАКАЖА ПРВИОТ ТРЕНИНГ

Зоран Иге

ПРВО РАКОМЕТ, ПА МАЛ ФУДБАЛ

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе