Ракомет

(фото) УБЕДЛИВА ПОБЕДА ЗА ПРВИ ТРИ БОДА!

Почна плеј-аутот од машката Супер-лига, борбата за опстанок. Во салата на СОУ „Ристе Ристески – Ричко“ машкиот ракометен суперлигаш Прилеп со 32:24 го совлада Скопје.

 

Резултатот е според очекувањата, секако и според прикажаното вечерва. Уште во првото полувреме се наѕираше победникот, по водството на домашните со 16:8. Прилеп на табелата веќе има 5 бода, имајќи предвид дека од есеноска пренесе 2. Интересно е што во екипата на Скопје настапи прилепчанецот Давор Шокоски, а тренер е Оливер Димитриоски, исто така прилепчанец.

Во следното коло, Голден арт – Прилеп, Скопје – Аеродром.

 

Од категоријата

СКУСЕН СПИСОКОТ НА ЗАМИНАТИ

Зоран Иге

ПРВО РАКОМЕТ, ПА МАЛ ФУДБАЛ

Зоран Иге

ОД ДОМА НИТУ БОД – ОД ГОСТИ ЧЕТИРИ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе