Фудбал

ПРЕСВРТИ ЗА ИЗНЕНАДУВАЊЕ ВО ПРИЛЕП!

Големо изнеандување вечерва во Прилеп. Во салата на СОУ „Ристе Ристески – Ричко“, во 12. рунда од Втората футсал-лига на Македонија, Победа – Каршијака 2:3. Гостинскиот тим од Студеничани, Скопско, кој имаше три бода помалку од прилепскиот, стигна до победата во мечот со пресврти. Гостите поведоа во 8. минута преку Хамза Садики, а израмнувањето се случи во 17. минута со автоголот на Енис Ибраими. Во вториот дел, во 34. минута прилепскиот тим дојде во водство од 2:1 преку Стефан Спиркоски. Но, во финишот два гола за Каршијака. Прво, во 36. минута втор гол даде Хамза Садики, а во 37. победоносниот е дело на Енис Мемеди.

ПОБЕДА: Илиоски, Тошески, Спиркоски, Трајкоски, Ујгуноски, Алексоски, Китаноски, Димитријески, Недевски, Сркески.

КАРШИЈАКА: Сејфулаи, Садики, Мемеди, Ќани, Куртиши, Лимај, Ибраими, Зендели.

РЕЗУЛТАТИ: Победа – Каршијака 2:3, Енхалон – Скопје 6:4, Кораби – Балкан 14:5, Партизан – Шкендија 9:10, Мал Ајакс – Јувентус 2:6, Проект – СЕЕ Университи 10:0, Конзули – Кратово 2:8. 

ТАБЕЛА: Проект 33, Кораби 28, Јувентус 27, Енхалон 21, Партизан 20, Кратово 16, Победа, Шкендија, СЕЕ Университи, Каршијака и Конзули 13, Мал Ајакс и Балкан 12, Скопје 10.

СЛЕДНО 13. КОЛО: Шкендија – Победа, СЕЕ Университи – Енхалон, Каршијака – Проект, Јувентус – Партизан, Кратово – Мал Ајакс, Балкан – Конзули, Скопје – Кораби.

Од категоријата

ПОБЕДА ВО ПРВОТО КОЛО ОДИ ВО СТРУГА!

Зоран Иге

ДОАЃААТ ЛОКОМОТИВ СОФИЈА, ДУБОЧИЦА ЛЕСКОВАЦ…!

Зоран Иге

БИЗНИСМЕН ВО ПОБЕДА?

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе