Ракомет

ПРИЛЕП Е ЛИДЕР!

Убаво за прилепчаните изгледа табелата од плеј-аутот на Супер-машката ракометна лига. Таму на 1. место е екипата Прилеп, по вечерашнава победа од 34:31 со Мултиесенс од Скопје, во 3. рунда. Така – Прилеп има 11 бода, а Еурофарм Пелистер 2 – 9, бидејќи битолскиот тим загуби со 24:23 од Вардар во Неготино.

ТАБЕЛА: Прилеп 11, Еурофарм Пелистер 2 – 9, Куманово 7, Голден арт и Вардар Н. 6, Мултиесенс 4, Скопје 3, Аеродром 1.

Во следната 4. рунда,  Прилеп – Аеродром.

ЖЕНИ

Во Супер-женската лига на програмата е 15. рунда. Во тие рамки, Металург – Деспина 33:16. Во следната рунда е мечот Деспина – Спартак.

Од категоријата

ПРИЛЕП ГО СОВЛАДА СКОПЈЕ, ЈА НАДМИНА СТРУГА

Зоран Иге

ВЕЧЕРВА ПРИЛЕП ПРОТИВ ЛИДЕРОТ КУМАНОВО!

Зоран Иге

ДЕНЕСКА РАКОМЕТНА БИТКА ВО 15 ЧАСОТ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе