Фудбал

БРАЗИЛКИ ДОАЃААТ ВО ПРИЛЕП!

Привршува паузата во Првата женска фудбалска лига. Претстојниот викенд се натпреварите од 15. рунда. Во Прилеп е дуелот Цевитана – Љуботен. Тежок меч за младата прилепска екипа, со оглед на тоа што гостува лидерот на табелата, актуелен шампион. Тетовскиот состав има само 1 пораз, 2 реми и 11 победи досега, а тоа се должи на квалитетните засилувања, како што се четирите Бразилки: Летиција Албукуеркуе, Присцила Едите, Рафаела Мартинс и Викторија Алваренга. Мечот Цевитана – Љуботен е в сабота во 14 часот, на игралиштето со вештачка трева во Прилеп.    

ДВОЈКИ: Цевитана – Љуботен, Ас унитед – Топ гол, Истатов – Речица, Скопје – Тиверија, Шкендија – Саса.

ТАБЕЛА: Љуботен 35, Саса 34, Тиверија и Ас унитед 32, Скопје 22, Истатов 15, Цевитана 13, Шкендија 10, Топ гол 6, Речица 2.

Од категоријата

КАКВИ ПОТЕЗИ ЌЕ ИМА ВО ПОБЕДА?

Зоран Иге

ДАЛИ ЌЕ ИМА СУДИСКА АНАЛИЗА ЗА 54. МИНУТА ОД МЕЧОТ БЕЛАСИЦА – ПОБЕДА?

Зоран Иге

ВЕТЕРАНОТ-ГОЛГЕТЕР ГО НАМАЧИ ЛИДЕРОТ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе