Фудбал

(видео) ПОБЕДА ЗА ГОЛ ОШТЕТЕНА ВО ШТИП!

Вчера во Штип се одигра четвртфиналето од Купот на Македонија за кадети, Брегалница – Победа 1:0. Штипскиот тим оди во полуфиналето, а од прилепскиот стигна реакција дека се оштетени преку непризнат гол. Стрелец е Кристи Крајоски. Според судиите – имало офсајд, но според видување на Победа – офсајд нема. Со ставот на прилепскиот тим оди и видео-снимката што ја објавуваме.

ВИДЕО

 

Од категоријата

ПО ДОЛГИ 12 ГОДИНИ ПОБЕДА КАКО ПРВОЛИГАШ ЌЕ ИГРА НА ГРАДСКИ!

Зоран Иге

ВЕЧЕРВА ПОЛУФИНАЛЕ: ОХРИЃАНИ ПРОТИВ КРУШЕВЧАНИ, ПРИЛЕПЧАНИ ПРОТИВ СКОПЈАНИ!

Зоран Иге

ПРИЛЕП: НЕОЧЕКУВАН ОТПОР КОН ФАВОРИТОТ!

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе