Фудбал

(резултати, стрелци) ЛИДЕРОТ КУРТУЛИ ВО 90. МИНУТА!

Одиграни се мечевите од 14. рунда на Третата фудбалска лига – Југ. Најзначајните во борбата за  врвот завршија без победник. Во Росоман, Росоман – Борец 1:1. Домашните поведоа со голот на Бојан Миланов во 64. минута, а велешаните израмнија преку Јосиф Манасиев во 90. минута. На овој меч се доделени 10 жолти картони – по пет на двете страни. 

РЕЗУЛТАТИ: Марена – Превалец 0:1 (Иванче Давитков), Питу Гули – Големо Коњари 0:0, Росоман – Борец 1:1 (Бојан Миланов – Јосиф Манасиев), Слога – Ултрас 3:2 (Нермин Каришик, Ферис Адемоски, Енис Фазлиоски – Јосиф Стојчески, Даниел Богојевски), Бучин – Локомотива 5:1 (Давид Солески, Зоран Мирчески, Александар Србиноски, Ѓорѓија Мургоски, Бојан Мицески – Ѓунет Усеинов)..

ТАБЕЛА: Борец 30, Големо Коњари и Превалец 26, Росоман 24, Питу Гули и Младост 18, Слога 16, Ултрас 14, Марена 11, Локомотива 10, Бучин 4.

СЛЕДНО 15. КОЛО (31 март во 14 часот): Бучин – Марена, Локомотива – Слога, Ултрас – Росоман, Младост – Питу Гули, Големо Коњари – Превалец.

 

Од категоријата

ЖЕНСКИ ФУДБАЛ НА ГРАДСКИ

Зоран Иге

ДЕРБИТО Е ДЕНЕСКА ОД 15 ЧАСОТ!

Зоран Иге

ГОЛМАНСКИ ПОДВИГ ВО ПРИЛЕП: ИСТРЧА ДО ЦЕНТАР И СПРЕЧИ ЧИСТ ГОЛ

Зоран Иге

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. ДА Повеќе